Підтримка параметрів
Насосні станції загальноінженерних систем
- Одноконтурне регулювання параметра по аналоговому або дискретним датчикам для насосних станцій з насосами без частотних перетворювачів шляхом включення/відключення необхідної кількості насосів
- Одноконтурне регулювання параметра по аналоговому датчику для насосних станцій з одним насосом з частотним перетворювачем (ЧП) шляхом регулювання продуктивності насоса з ЧП і включенням / відключення необхідної кількості насосів без ЧП
- Одноконтурне регулювання параметра по аналоговому датчику для насосних станцій з насосами з частотними перетворювачами шляхом регулювання продуктивності одного з насосів і включенням / відключення необхідної кількості інших насосів
- Одноконтурне регулювання параметра по аналоговому датчику для насосних станцій з насосами з частотними перетворювачами шляхом одночасного регулювання продуктивності всіх насосів
Управління
Насосні станції загальноінженерних систем:
- Перелік керуючих сигналів:
- насоси без частотних перетворювачів і з частотними перетворювачами –дискретна команда на включення/вимикання
- насоси з частотними перетворювачами - аналогове управління (0-10)В
- Можливість індивідуального завдання налаштувань і управління в кожній з 2-х груп насосів (у насосних станціях з 2-х груп)
- Вибір в меню контролера статусу для кожного з насосів
- «Вимкнений»
- «1 робочий»
- «Робочий»
- «резервний»
- Можливість організації роботи 2-х насосів з одним частотним перетворювачем
- Можливість ручного управління продуктивності для насосів з частотними перетворювачами
- Можливість включення функції перезапуску насоса після збою живлення
- Режими управління обладнанням:
- «Ручний» - з фасадної панелі контролера або зовнішньою командою (кнопки «Пуск», «Стоп»)
- «Дистанційний» - по фнтерфейсу з системи диспетчеризації
- «Автоматичний» - за логікою управління, реалізованій в програмі контролера
Насосні станції внутрішнього пожежного водопроводу:
- Перелік керуючих сигналів:
- насоси - дискретна команда на включення/вимикання (примітка 1)
- засувка - дискретна команда на відкриття (примітка 2)
Примітка 1. Оскільки нормативними документами в автоматичному режимі виконується тільки включення насосів, а виключення насосів повинно виконуватися персоналом, то з виходу контролера за сигналом "пожежа" подається сигнал на включення насоса. При відсутності сигналу «пожежа» насос вимикається кнопкою "стоп", передбаченої на фасадній панелі контролера, або зовнішньою командою. Примітка 2. Оскільки нормативними документами в автоматичному режимі виконується тільки відкриття пожежної засувки, а закриття засувки має виконуватися персоналом, то з виходу контролера подається тільки сигнал на відкриття засувки, сигнал на закриття повинен бути сформований в схемі управління засувкою.
- Вибір в меню контролера статусу для кожного з насосів
- Режими управління обладнанням:
- один режим управління, при якому насос, обраний робочим, включається і пожежна засувка відкривається в автоматичному режимі за сигналом "пожежа", протилежна команда подається в ручному режимі.
Закони регулювання
- ПІД-регулятор (див. Примітку 3)
Примітка 2. Для підтримки процесів у системах, де виконується регулювання включенням/виключенням насосів або впливом на їх продуктивність, в більшості випадків використовується пропорційно-інтегральний (ПІ) регулятор.
Захист від аварійних режимів роботи
Насосні станції загальноінженерних систем:
- Автоматичне включення резервного насосу при несправності робочого
- Захист насосів від «сухого ходу»
- Заборона перезапуску насоса після зняття сигналу «сухий хід» (функція може бути відключена)
- Зупинка в будь-якому режимі управління всіх насосів по зовнішній команді, поданої на вхід контролера
- Автоматична зміна робочих і резервних насосів із заданою періодичністю для їх рівномірного зносу
- Можливість завдання діапазонів, що обмежують зміну користувачем значень уставок регулювання і блокування
- Можливість установки мінімального часу роботи насосів для їх захисту від частих включень
- Внесення будь-яких змін в програму контролера можливо тільки при введенні пароля
Насосні станції внутрішнього протипожежного водопроводу:
- Автоматичне включення резервного насоса при несправності робочого
- Контроль ланцюгів управління відповідно до вимог ДБН В.2.5-56.2010
- Формування сигналів в схему сигналізації пожежного поста (примітка 4):
- аварія
- ланцюги керування включенням несправні
- автоматичний режим управління відключений.
Примітка 4. Решта сигналів, які потрібно видавати в пожежний пост, повинні бути сформовані в схемі сигналізації пожежної системи.
Аварійна сигналізація
Якщо контролер управляє насосною станцією загальноінженерного призначення, то при виникненні будь-якого з аварійних режимів він формує сигнал аварія в кожній з 2-х груп насосів (у насосних станціях з 2-х груп), які видаються з виходу контролера в зовнішні ланцюги. Одночасно на фасадній панелі контролера загоряється світлодіод «Аварія». При цьому на дисплеї у вікні аварій можливо переглянути список аварій з конкретним зазначенням їх причини. При роботі контролера з насосною станцією внутрішнього протипожежного водопроводу контролер формує сигнали необхідні для видачі в пожежний пост. Див. вище. Аварійні сигнали можна деблокувати з меню контролера тільки після зникнення сигналу про аварійний значенні параметра, за яким цей сигнал був сформований.
Енергозбереження
Насосні станції загальноінженерних систем:
- Можливість включення календарного графіка для зниження/підвищення (зміщення) на n-одиниць уставки регулювання параметра
- Можливість включення календарного графіка роботи насосів
- Можливість включення функції "сон" для насосних станцій з частотним регулюванням, при якому в разі виходу насоса з функцією частотного регулювання на мінімальну продуктивність, при поточному значенні параметра вище завдання з урахуванням гістерезису і відключеному стані всіх інших насосів, цей насос відключається. Включення насоса відбувається після зниження поточного значення параметра насосної групи нижче завдання з урахуванням гістерезису
- Можливість включення функції затримки часу пуску насосів.
Архівування
Контролер виконує архівування всіх даних, які можуть знадобитися для аналізу роботи системи. Архів складається з двох частин. У «архіві параметрів» фіксуються значення всіх параметрів через задані проміжки часу. У «журналі подій» записуються події при їх появі із зазначенням часу початку і кінця події. До подій належать включення і виключення обладнання, спрацьовування захисту обладнання від аварійних режимів, поява аварійних сигналів.
Ємність «архіву параметрів» становить 795 точок, «журналу подій» - 1100 точок. У кожному з них клітинки пам'яті заповнюються послідовно. При заповненні останньої клітинки наступна інформація знову записується в 1-у, а інформація, записана в ній раніше, видаляється.
Комунікаційні можливості
Для комунікації з іншими контролерами по інтерфейсній мережі або для можливості включення контролера в систему диспетчеризації в контролері передбачені наступні інтерфейси:
- RS-485 (протоколи MODBUS-RTU або UNIVERS)
- TP/FT-10 (протокол LonWorks)
- Ethernet (протокол MODBUS-TCP).
Можлива одночасна робота інтерфейсу Ethernet і будь-якого з двох інших інтерфейсів. При цьому, контролер неможливо використовувати в якості перетворювача інтерфейсів. Інтерфейс RS-485 встановлюється в корпус контролера на замовлення у вигляді окремої плати ІПК-3. Інтерфейс TP-FT-10 встановлюється в корпус контролера на замовлення у вигляді окремої плати ІПК-LON. Інтерфейс Ethernet є составною частиною прибора.
Конфігурація
Конфігурацію контролера можливо здійснити безпосередньо з меню контролера або з комп'ютера за допомогою програми «Конфігуратор SCC» . При використанні варіанту конфігурації з комп'ютера, конфігурування здійснюється в програмі «Конфігуратор SCC». Запис сконфігурованої програми в контролер виконується при його підключенні до комп'ютера по мережі RS-485 через шлюз USB-Ю. Сконфігурована програма може бути збережена в бібліотеці «Конфігуратора SCC» з метою її тиражування в контролери з аналогічними параметрами. Також можливе зчитування програми сконфігурованої в контролері в бібліотеку «Конфігуратора SCC» з метою її тиражування.
|